Elfelejtett jelszó?

Köszöntjük honlapunkon!

Állandó gyülekezeti alkalmak

Hétfőnként  18 órától Bibliakör

Vasárnaponként    9 órától   Istentisztelet és Gyermekalkalom (igény szerint)

16 órától Keresők délutánja (gyermekmegőrzés)

1. vasárnapján          9 órától Úrvacsorás Istentisztelet.

kérem jelezze ha:

-  házi úrvacsorát igényel,

- lelki beszélgetésre vágyik,.

- rászoruló családot, időst vagy egyedülállót ismer

Gyömrői Evangélikus Egyházközség, Táncsics M. 76.

lelkész: Németh Mihály, Maglód, Sugár út 79. elérhetőség: 0620/7703026 , 0629/325 555

e- mail: mnemeth@lutheran.hu  Honlapcím: gyömrő.lutheran.hu

Zenés istentiszteletek:

Gyermek istentiszteletek

Pillanatnyilag igény szerint működik.

Úrvacsora

A hó első vasárnapján úrvacsorát osztunk (korábban csak nagyünnepeken volt szokás).

Igehirdetők

Jelenleg Gyömrőn két nyugdíjas lelkész él: dr. Foltin Brunó és Rezessy Miklós. Amikor lehetőség adódik bevonom őket. Többször szolgálnak teológusok.

Kazuális szolgálatok

Gyermek keresztelését legalább egy hónappal korábban; esküvőt legalább két hónappal korábban - kérem bejelenteni.

Felnőtt keresztelésre, esküvőre jelentkezők felkészítése általában 4-5 alkalmat vesz igénybe.

Hitoktatás

Bibliaóráról

A Gyömrői Evangélikus Egyházközségben 1993 őszén alakult a bibliakör, gondnokunk édesanyja vezetésével, dr. Garádi Istvánnéval, a mi nagyon kedves Piroska néninkkel, lelki vezetőnkkel. Tagjai különböző vallásúak és korúak, akik arra vágynak, hogy gazdagodjanak Isten és az ige ismeretében . Akárhányan jövünk össze megtapasztaljuk, hogy velünk van Isten. Az évente kiadott bibliai kalauz napi igéje alapján kezdjük az órát. Énekekkel és imádsággal dicsérjük mennyei jó Atyánkat. Megnyugvást és felüdülést jelent az itt eltöltött idő mindenki számára. Valami újat, egyénre szabottat kapunk. Ha valamit nem értünk megbeszéljük.

Elmondjuk örömmel egymásnak, hogyan vezet bennünket életünk minden napján az Úr. Élő Istenünk van. „Teljes öröm van Nálad”

Bibliakör nevében, Major Béláné

15 évvel ezelőtt, szeptemberben, hogy a férjem meghalt. Az iszákosmentő konferencián, Piliscsabán fogalmazódott meg bennem a bibliaóra gondolata. Még Mester Ibolya kereste fel az evangélikusokat. Amit aznap reggel az ige által szól hozzánk az Úr, azt összeadjuk, és egy nagy beszélgetés kerekedik ki belőle. Nagyon bensőséges kapcsolat alakult ki köztünk. Itt nem azt nézzük, hogy ki milyen vallású, hanem hogy hitben jár-e. Az egész alkalom titka, hogy hagyunk mindenkit szabadon gondolkodni. Ezen kívül a Balatonnál tartott csendes hétre bibliaórások is eljönnek.

Garádi Istvánné, Piroskanéni

Fiatal Felnőttek Köre

Minden héten csütörtökön  a szomszéd településen, Maglódon együtt olvassuk az igét és aktuális témákról beszélgetünk. A mai napig ez az alkalom megőrizte ökumenikus nyitottságát, és más településekről is szívesen jönnek közénk.

Misszós tevékenység

Missziós céllal terjesztünk: Family magazin, János evangéliuma és a zsidókhoz írt levél( Palánta), Híd evangélikus magazin (Evangélikus Missziói Központ), Mai ige (baptista kiadvány), gyermek szóróanyagok(VISZ) és még mások.

Kapcsolatépítés

A helyi felekezetek képviselőivel havonta lelkésztalálkozót tartunk. A gyömrői Karitasszal, az Ellel Ministries (Őrbottyán) tevékenységével(a gyömrői pünkösdi gyülekezeten keresztül), a Tápió menti Katolikus Ifjúsági Körrel (Tápiószentmárton), a WOL Élet Szava táborral (Tóalmás), a VISZ, gyermek evangelizációs szervezettel és a Bibila Szövetséggel (Pécel), a Wycliffe, bibliafordítók szövetségével (Budapest) van kapcsolatunk.

Kirándulások

Az első gyülekezeti kirándulás célpontja Kassai református és evangélikus gyülekezet volt. Út közben meglátogattuk a gömöri magyar evangélikus gyülekezetet is. 2008-ban egy gyülekezeti napon vettünk részt, Bábonymegyeren. Viszonzásul a Tab és környéke gyülekezetet hívtuk meg pünkösdkor.

Információáramlás

Félévente hírlevelet adunk ki. Az evangélikus honlapon is elérhetők vagyunk: http//gyomro.lutheran.hu

Építkezési és felújítási munkálatok

Gyömrőn templom festés volt és a Keresztény Könnyűzenei Fesztiválon összegyűlt összegből teakonyha és vizesblokk épül.
« 2024. március »
március